نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

Blog Article

راهنمای راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام
معرفی
ثبت شرکت در کشور ایران یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای آغاز تجارت است. در این مقاله، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را تاسیس کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر یک خصوصیات و شرایط ویژه خود را دارند. در این مطلب، به بررسی مهمترین انواع شرکت‌های بازرگانی در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از شرکت‌های تجاری در ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این گونه شرکت، بودجه به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود و اعضا می‌توانند سهام‌ها را بخرند و در سود و ضرر کسب و کار مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی کوچک
مدل دیگری از شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی خاص است. در این گونه شرکت، سرمایه به سهام تقسیم می‌شود، اما تعداد شرکا محدود است و سهام‌ها قابل انتقال در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این نوع کسب و کار، مسئولیت‌ها شرکا به مقدار بودجه وارد شده در کسب و کار محدود می‌شود و اعضا در صورت دیون شرکت، تنها به مقدار سرمایه وارد شده به شرکت پاسخگو خواهند بود.

شرکت همبسته
شرکت تضامنی و همبسته یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار است که در آن، مسئولیت اعضا به میزان تمام دیون بیزینس است. در این گونه بیزینس، هر یک از شرکا تعهد نامحدودی در برابر بدهی‌های بیزینس دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبتی مدل دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، مسئولیت سهامداران به مقدار سهم الشرکا هر کدام در کسب و کار بسته به به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاونی
شرکت تعاونی یکی از شرکت‌های تجاری هست که با هدف برآورده کردن نیازهای شرکا و افزایش شرایط اقتصادی آنها راه‌اندازی می‌شود. در این گونه شرکت، سود و زیان به اندازه سهم الشرکه سهامداران تقسیم می‌شود.

جمع‌بندی
در این راهنما، با گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران شناخت پیدا کردیم. هر کدام از این شرکت‌ها خصوصیات و شرایط ویژه خود را دارند که با توجه به نیازها و هدف‌ها می‌توان شرکت مورد نظر خود را برگزینید.


گام اول: انتخاب عنوان شرکت
اولین مرحله در روند راه‌اندازی شرکت، انتخاب عنوان مناسب برای شرکت است. عنوان شرکت باید یگانه باشد و با عناوین دیگر متفاوت باشد.

مرحله دوم: تدوین اساسنامه
در این مرحله، باید قوانین و مقررات بیزینس خود را تدوین کنید. این سند شامل اطلاعات شرکا، نوع بیزینس، سرمایه اولیه و سایر موارد است.

مرحله سوم: ثبت در سیستم دولتی
بعد از تنظیم اساسنامه، باید جزئیات شرکت را در سیستم دولتی ثبت کنید. برای این منظور، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

چهارمین گام: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای متعدد از نهادهای مختلف داشته باشید. مجوزها شامل مجوز بهداشت، گواهی محیط زیست و مجوزهای فنی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، باز کردن یک حساب به نام بیزینس است. حساب بانکی برای انجام تراکنش‌ها و مدیریت مالی بیزینس ضروری است.

نتیجه‌گیری
راه‌اندازی شرکت در ایران با توجه به گام‌های ذکر شده ممکن است. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان سودمند باشد و بتوانید شرکت خود را به آسانی تاسیس کنید.

منبع : ثبت شرکت

Report this page